• ПАМ"ЯТКА      ДІТЯМ!

*    Не відкривайте двері, якщо ви вдома самі.

*    Не кажіть нікому по телефону, що ви залишилися вдома самі. Скажіть, що мама передзвонить, що вона зараз у ванній, або придумайте ще який-небудь привід.

*    Завжди повідомляйте батьків, куди йдете і як з вами можна зв'язатися.

*    Якщо ви заблукали, зверніться за допомогою в магазин, в якесь людне місце або знайдіть поліцейського.

*    Сідайте тільки в той вагон, де вже є пасажири.

*    Якщо ви одні на вулиці, тримайтеся подалі від незнайомих людей, щоб вас не встигли схопити, і ви могли втекти.

*    Ніколи не грайте в безлюдних або темних місцях.

*    Якщо Ви побачили біля школи незнайому людину, яка веде себе підозріло, що роздає цукерки та солодощі Вашим

знайомим негайно повідомте вчителя або батькам.

*    Не вступайте в розмови з невідомими Вам дорослими людьми.

*    Майте при собі достатньо грошей на зворотний шлях додому і ні на що інше їх не витрачайте .

*    Пам'ятайте номер домашнього телефону та адресу.

*    Вмійте зв'язатися з батьками чи сусідами .

*    Якщо у вас немає грошей і вам потрібно терміново подзвонити додому, наберіть 102 і поясніть ситуацію черговому поліції.

*    Умійте робити екстрені дзвінки: як правило ,це пожежна, поліція або «швидка допомога» (101, 102, 103).

*    При можливості просите робити екстрені дзвінки дорослих.

П А М 'Я Т К А

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ НА ВОДІ В МІСЦЯХ ОРГАНІЗОВАНОГО ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ

І. Облаштування місць купання

*   Місця для купання дітей вибираються біля похилого, бажано піщаного берега, з пологим нахилом до глибини 1,5 м без ям, обривів і знаходитись на відстані не ближче 500 м від пристаней, гребель та інших гідротехнічних споруд. У місці купання не повинно бути виходу ґрунтових вод низької температури, джерел забруднення води, вирів.

*  Пляж повинен відповідати встановленим санітарним вимогам, бути впорядкованим та огородженим з боку суші. На відстані 3 метри від зрізу води встановлюються стійки з вивішеними на них рятувальними засобами: рятувальні круги (з розрахунку один круг на 5 чоловік, які купаються), рятувальна мотузка (кінець Александрова).

ІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ КУПАННЯ ДІТЕЙ НА ВІДКРИТИХ ВОДОЙМАХ.

*  Купання дітей при відсутності рятувальних постів заборонено! Відповідальність за безпеку дітей під час купання покладається на педпрацівника – керівника групи дітей. Забороняється допускати дітей до водойм без нагляду  дорослих.

*  Перед початком купання дітей проводиться поточна перевірка дна місця купання, перевіряється наявність рятувальних засобів. Після цього групи дітей відводяться на свої ділянки купання та проводиться з ними  інструктаж щодо правил поведінки на воді.

*   Купання дітей дозволяється проводити групами не більше 12 чоловік і тривалістю 10 хвилин. Глибина води в місцях купання дітей до 9 років повинна бути не більш ніж до рівня грудей дитини середньої на зріст в даній групі. Для купання дітей старшого віку відводяться місця з глибиною не більше 1,2 метрів. За тими, хто купається повинно вестися безперервне спостереження.

*    Під час купання дітей на території дитячого пляжу забороняється: купання і присутність сторонніх осіб; катання на човнах; ігри і розваги на воді.

*  Купання дітей, які не вміють плавати проводиться окремо від інших. Організує і контролює його керівник оздоровчого закладу.

*  Для купання дітей під час походів і екскурсій вибирається неглибоке місце з пологим, чистим від корчів, водоростей і мула дном. Обстеження місця купання проводиться дорослими, які вміють плавати і пірнати, добре знають прийоми рятування та надання першої медичної допомоги. Межі місця купання позначаються жердинами, буйками тощо. Купання проводиться тільки під контролем дорослих при дотриманні всіх запобіжних заходів. Купання дітей, які не вміють плавати, під час походів забороняється.

images (11).jpgДорога до школи завжди є справжньою пригодою, але інколи вона може містити небезпеку, про яку ти маєш знати для того, щоб бути у безпеці.

Інструкції:

Ø Готуючись перейти дорогу, зупиніться,              огляньте проїзну частину.

Ø Розвивайте у дитини спостережливість за дорогою.

Ø Не стійте з дитиною на краю тротуару.

Ø Зверніть увагу дитини на транспортний засіб, розкажіть про сигнали показників повороту у машин.

Ø Покажіть, як транспортний засіб зупиняється біля переходу.

Ø Стійте тільки на посадкових майданчиках, на тротуарі або узбіччі.

Посадка і висадка з транспорту:

*    Виходьте першими, попереду дитини, інакше дитина може впасти або вибігти на проїжджу частину.

*    Підходьте для посадки до дверей тільки після повної зупинки.

*    Не сідайте в транспорт в останній момент.

*    Привчіть дитину бути уважним у зоні зупинки – це небезпечне місце.

Рух по тротуару:

ü Дотримуйтеся правого боку.

ü Дорослий повинен знаходитися з боку проїжджої частини.

ü 26.jpgЯкщо тротуар знаходиться поруч з дорогою, батьки повинні тримати дитину за руку.

ü Привчіть дитину, йдучи тротуаром, уважно спостерігати за виїздом машин з двору.

Правила переходу дороги на регульованому пішохідному переході:

ü Зупинись на краю тротуару.

ü Дочекайся зеленого сигналу. Якщо він блимає, переходити не слід, незважаючи на те, що перехід дозволений – можна потрапити в небезпечну ситуацію.

ü Подивися по сторонам – переконайся, що транспортні засоби стоять, і водії пропускають пішоходів.